titleNewsletter.newsletter

VÝSTAVA "VODA PRO VŠECHNY", DO 30. KVĚTNA

Události07/05/2018

Výstavu realizuje nezisková organizace Voda základ života ve spolupráci s Fakultou multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Podílelo se na ní 12 ateliérů, 450 studentů a nespočet jejich kamarádů a rodinných příslušníků. Z projektu vzešlo na 360 výstupů v podobě krátkých videí, plakátů, fotografií, oděvních návrhů, předmětů prostorového a užitného designu. Část z nich vám přiblíží tato výstava.

Voda základ života, z. ú. je neziskovou organizací založenou v březnu 2016. Ambicí zakladatelů je zaplavení mediálního a společenského prostoru různorodými tématy spojenými s vodou, a to i v době bez katastrof, kdy nejsou povodně, nehrozí sucho či její zdražování. Každému z nás je voda velmi blízká a vzácná. Dokážeme o ní přemýšlet v různých souvislostech vyplívajících z našich profesních zaměření, ale vnímáme i její poetický a výtvarný rozměr. Nechceme nikoho poučovat, ale navést naše čtenáře a sledující k přemýšlení o vodě a její jedinečnosti.

Voda základ života, z. ú. Vám představuje projekt „Voda pro všechny“, který byl realizovaný Fakultou multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Projekt netradiční a zábavnou formou upozorňuje prostřednictvím plakátů, krátkých videí a fotografií na skutečnost, že voda není samozřejmostí. V našem světě kvalitní vody rychle ubývá a zdaleka to není problém jen zemí třetího světa.

Projekt „Voda pro všechny“ byl zahájen na podzim 2016. 

Bavte se vodou a užívejte si ji, zkuste o ní přemýšlet, chránit ji a vážit si jí ...

Partneři výstavy: Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka, v.v.i., Úpravna vody Želivka, a.s., Želivská provozní, a.s., Český hydrometeorologický ústav, SKANSKA, a.s., DHI, a.s., Povodí Vltavy, státní podnik, TÜV SÜD Czech s r.o., Ministerstvo životního prostředí, OC Novodvorská plaza

další novinky

#JustAsk

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku

Otevírací doba

Otevírací doba nákupní galerie
denně od 9 do 21 hodin

Telefon : +420 225 437 100
> Kontaktujte nás

Top